Ministri Hyseni vizitoi komunën e Istogut dhe Pejës

më shumë

Agjenda Ditore

29.07.2015

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Skender Hyseni, nesër, më 29 korrik, do të vizitojë  komunën  e Vitisë dhe Gjilanit. 

Gjatë kësaj vizite, në ora 11:00, ministri Hyseni, do të takohet me kryetarin e komunës së Vitisë, z. Sokol Haliti dhe Këshillin...

më shumë

Gjilan: Një vajzë nëntë vjeçare u mbyt në Liqenin e Përlepnicës

08.07.2009

Gjilan, 8 korrik ’09 – Pardje në Liqenin e Përlepnicës është mbytur Leonora Luzha nëntë vjeçare në kohën kur ajo së bashku me vëllezërit e saj kishin shkuar për t’u freskuar te penda akumuluese e këtij liqeni.
Drejtoria e Policisë Rajonale në Gjilan bën të ditur se rojtari i pendës dhe disa peshkatarë ishin në vend të ngjarjes dhe janë munduar që ta shpëtojnë, por pa sukses.
Drejtoria për Emergjencë ka angazhuar Njësitin e Zhytësve, ku kanë marrë pjesë edhe zhytësit nga Prishtina.
Njoftohet se trupi i pajetë i viktimës është gjetur dje rreth orës 11:30 në ujin e pendës. Me vendim të Prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin Mjekoligjor në Prishtinë.