Ministri Hyseni mori pjesë në programin “Amerika me Kosovën” në komunën e Vitisë

më shumë

Lajme

Ministri Hyseni priti në takim komandantin e KFOR-it

Ministri Hyseni ka takuar sot komandantin e KFOR-it, z. Guglielmo Luigi Miglietta, për të diskutuar efektet destabilizuese që ka pasur vizita e Gjeneralit serb, Dikoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë.më shumë

Ministri Hyseni priti në një takim komandantin e KFOR-it

Ministri Hyseni priti në një takim Komandantin e KFOR-it, gjeneral major Guglielmo Luigi Miglietta.më shumë

Komunikatë për media

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Skender Hyseni, në krye të një delegacioni nga Kosova, i shoqëruar edhe nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Rijad, z. Rexhep Boja, po qëndron në Abu Dhabi, me ftesë të zëvendës-kryeministrit dhe ministrit të Punëve të Brendshme të Emirateve të Bashkuara, Sheikh Saif Bin Zayed Al Nahyan dhe Sekretares për Punë të Brendshme të Britanisë së madhe, Hon Theresa May, për të marrë pjesë në Samitin ndërkombëtar për mbrojtjen e fëmijëve nga interneti.më shumë

Ministri Hyseni udhëtoi për në Emiratet e Bashkuara Arabe

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Skender Hyseni, ka udhëtuar për në Emiratet e Bashkuara Arabe, me ftesë të Sekretares britanike për punë të brendshme, znj. Theresa May dhe zëvendës-kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm të Emirateve të Bashkuara Arabe.më shumë

Bota duhet të bashkohet kundër terrorizmit

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Skender Hyseni vizitoi ambasadën e Francës në Kosovë dhe takoi ambasadoren, znj.Marie Davies, për t’i shprehur ngushëllime me rastin e sulmeve terroriste në Paris, ku humbën jetën qindra qytetarë të pafajshëm të Francës.më shumë

KOSOVO IN UNESCO